Středočeši se těší na září, čeká je kotlíková dotace

Čtyři dny stačily loni Středočechům, aby vyčerpali čtyřicet milionů korun na výměnu starých kotlů za ekologické. Letos se bude přerozdělovat dvakrát tolik, z loňské statistiky vyplývá, že se může dostat až na 1800 žadatelů. Příjem žádostí začne v pondělí 8. září. Kdo si nebude vědět rady s formulářem, může si nechat poradit od nás nebo našich obchodních partnerů.

Až polovinu z kupní ceny kotle, maximálně 60 tisíc korun, si mohou nechat Středočeši proplatit od kraje a Ministerstva životního prostředí. Letos ve Středních Čechách zvedli částku, kterou se chystají přerozdělovat, na 80 milionů Kč. Loni to bylo jen 40 milionů.

Kdo může kotlíkovou dotaci získat?

Žádosti mohou podávat jen domácnosti, které mají starý kotel na tuhá paliva (především uhlí) a chtějí ho vyměnit za nový, nízkoemisní kotel na biomasu (kotel na dřevo nebo kotel na pelety).

S výběrem kotle Vám samozřejmě rádi poradíme na tel.: 774 321 931 nebo na mailu kotle-verner@email.cz. S výběrem i dotací samozřejmě velmi rádi poradí i obchodní partneři ve Vašem okolí.

« Zpět
21.08.2014