První ohlasy z USA

Před dvěma lety jsem se začal poohlížet po způsobu, jak se vyhnout neustále rostoucím cenám topného oleje. Potřeboval jsem kotel, který by vyhovoval všem mým požadavkům, na zimu i na léto. Potřeboval jsem kotel, o který se nebudu muset starat každý den nebo dva, kotel, který by zajistil jak vytápění, tak i ohřev teplé užitkové vody. Po letech zkoumání všech možných kotlů však přicházel v úvahu pouze jeden. Kotel, který umí vše, co jsem požadoval a ještě mnohem více, VERNER A25 (VERNER CB-80).

Tento kotel je výjimečný ve všem, co umí. Tento samozapalující se elektronicky ovládaný kotel se o sebe postará sám. Ohledně bezpečnosti má vše, co mají kotle na topný olej, má dokonce i systém proti zpětnému prohoření paliva. Jedná se o kotel se studeným startem, který je v provozu pouze tehdy, když je potřeba. S automatickým odpopelovacím zařízením musím vysypávat popelnici pouze jednou za 3 měsíce.

Všichni v mém okolí si začínají stěžovat na kotle na dřevo a na kouř s nimi spojený, což ale není případ kotle VERNER A25 (VERNER CB-80), který hoří téměř bez kouře. Je to kotel k celoročnímu použití, což z něho dělá jedničku mezi kotli tohoto druhu.

Pro ohřev teplé užitkové vody v létě vydrží jedna násypka na 3 týdny. To jsou 3 týdny bez nutnosti jakékoliv obsluhy kotle VERNER A25 (VERNER CB-80). Pro změnu paliva z ovsa na pšenici nebo ječmen mohu přejít pouhou změnou jednoho nastavení v regulaci, což pokaždé zabere méně než minutu. Tento kotel je schopen spálit kukuřici, oves, pšenici, ječmen, dřevěné pelety, hořčičná semena a ještě mnohem více.

Bude to již rok, co tento kotel vlastním, a během této doby jsem k vytápění nepoužil žádný topný olej. Během jednoho roku jsem tak ušetřil $2000 oproti vytápění topným olejem. Minulou zimu jsem používal oves a ječmen, který mohu zakoupit nejlevněji za $750. Tento kotel je nutností pro každého, kdo se chce navždy zbavit fosilních paliv a využívat obnovitelnou energii přívětivou k životnímu prostředí.

VERNER A25 (VERNER CB-80)
Kevin
Northern Maine

Odkaz: http://www.aqua-therm.com/pages/index.php?pID=57