Poradenství

Vážení zákazníci,

výše nákladů na vytápění může být různá, a to v závislosti na požadované teplotě interiéru, na velikost vytápěného prostoru, izolaci stavby, ale i umístění stavby v krajině a podobně.

Pro co nejpřesnější zjištění, který druh vytápění a paliva je pro Vás nejvýhodnější a nejekonomičtější, doporučujeme využít kalkulačku na odborném serveru o vytápění www.tzb-info.cz.

Příklad 1

Mám-li nemovitost s roční spotřebou tepla 80 GJ a topil jsem černým uhlím v klasickém kotli na uhlí, mé roční náklady byly 30 224 Kč. Pořídím-li si například nový kotel na kusové dřevo VERNER V140 EXTRA, roční náklady na vytápění budou pouhých 18 265 Kč.

Příklad 2

Mám-li nemovitost s roční spotřebou tepla 80 GJ a topil jsem plynem, tak mé roční náklady na vytápění činily 36 447 Kč. Zkombinuji-li stávající vytápění s interiérovým kotlem VERNER, mohu při poměru vytápění 50/50 ročně ušetřit  9 903 Kč. V následujícím grafu je přehled úspor při různých poměrech kombinovaného vytápění plynem a interiérovým kotlem.

Podrobný návod na výpočet :

Znáte-li spotřebu tepla Vašeho domu nebo bytu (GJ nebo MWh), zadejte ji přímo do tabulky zde. Spotřebu tepla naleznete například v projektu Vašeho domu či bytu, z výpočtu tepelných ztrát apod. Neznáte-li přesnou spotřebu tepla, měli byste znát alespoň množství spotřebovaného paliva za rok a druh spalovacího zařízení (druh kotle). Poté klikněte myší na tlačítko ,,Přepočítat tabulku nákladů na vytápění“ a v přehledné tabulce a grafu se Vám objeví Vaše náklady na vytápění pro různé druhy paliva. Zde si můžete upravit i ceny paliva či druh a účinnost kotle dle Vašich potřeb.

Pokud ovšem neznáte spotřebu tepla nebo množství spotřebovaného paliva Vašeho domu, můžete je jednoduše spočítat zde. V této pomůcce stačí dle rozbalovací nabídky zadat lokalitu Vašeho domu či bytu, tepelnou ztrátu objektu a průměrnou vnitřní výpočtovou teplotu. Ostatní parametry se automaticky dopočítají a v případě potřeby je můžete jakkoli změnit. Do výpočtů můžete zohlednit i spotřebu tepla pro ohřev teplé vody. Po zadání všech potřebných parametrů se Vám zobrazí celková roční potřeba energie na vytápění, případně i ohřev teplé vody a odkaz na tabulku porovnání nákladů na vytápění dle druhu paliva.

Máte-li jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na mailu info@verner.cz nebo Vás velmi rádi přivítáme v našem infocentru v sídle společnosti VERNER v Červeném Kostelci.