Automatické kotle

Nejčastější dotazy týkající se automatických kotlů na pelety a obilí

 

OTÁZKA: Pro jaká paliva je automatický kotel určen?

ODPOVĚĎ: Automatický kotel je konstruován pro spalování sypkých paliv s vyšším podílem popelovin jako jsou pelety s kůrou, agropelety, obilniny, olejniny, pokrutiny, otruby, lihovarnické výpalky a jiná obdobná paliva. Kotel je konstruován jako bezobslužný pro paliva s popelnatostí od 0,5 do 6%, pro paliva s popelnatostí kolem 10 % a více je nutný občasný zásah obsluhy. Jedná se především o paliva jako pelety z makoviny, papíru, vojtěšky a jiné. Od roku 2003 jsme pro Vás odzkoušeli v provozních podmínkách na 60 druhů paliv.

 

OTÁZKA: Jaké palivo je pro automatický kotel nejvhodnější?

ODPOVĚĎ: Obecně platí, že pro automatický kotel je nejvhodnější palivo, které je cenově nejdostupnější v daném období, nejlépe z vlastních zdrojů. U obilovin platí, že čím méně dusíku a draslíku, tím lépe. U agropelet je situace složitější, protože zde hraje roli nejen složení pelet, ale i kvalita výroby. Doporučení pro nákup agropelet: kupovat agropelety s certifikací s garantovaným složením s mechanickým odrolem do 15%.

 

OTÁZKA: Jak je jednoduché přejít na jiný druh paliva?

ODPOVĚĎ: PŘI ZMĚNĚ PALIVA NENÍ POTŘEBA ŽÁDNÁ KONSTRUKČNÍ ÚPRAVA. Na regulaci kotle lze jednoduše nastavit daný druh paliva. Kotel si automaticky upraví potřebné parametry jako je dávkování paliva, množství primárního a sekundárního vzduchu, dobu roštování, dobu zapalování a ostatní parametry nutné pro optimální spalování. Toto je bezkonkurenční výhoda automatických kotlů značky VERNER. Právě v algoritmech regulace jsou zhodnoceny dlouholeté provozní zkušenosti se spalováním různých druhů paliv.

 

OTÁZKA: Je možné topit v automatickém kotli i uhlím?

ODPOVĚĎ: Ano, na základě dlouhodobých zkušeností našich zákazníků lze v automatických kotlích spalovat 60 druhů paliv včetně hnědého uhlí - ořech 2.

 

OTÁZKA: Jaká je spotřeba paliva na hodinu?

ODPOVĚĎ: Kotel VERNER A251 spotřebuje za plného výkonu průměrně 6 kg paliva za hodinu, kotel VERNER A501 průměrně 12 kg. V běžném provozu je to samozřejmě méně.

 

OTÁZKA: Pro koho jsou automatické kotle určeny?

ODPOVĚĎ: Automatické kotle jsou určeny pro náročné zákazníky, kteří chtějí originální, konstrukčně moderní výrobek ověřený trhem a potřebují výrazně snížit náklady na vytápění, při zachování vysokého komfortu obsluhy. Kotle lze instalovat pro objekty všech kategorií s požadovaným výkonem od 12 do 300 kW.

 

OTÁZKA: Jaká je životnost kotle a záruka?

ODPOVĚĎ: Kotel je konstruován s životností 15 a více let. Záruka na kotlové těleso je 5 Let.
Kotel je vyroben z ocelových plechů o tloušťce 4 a 5 mm.

 

OTÁZKA: Jak dlouho vydrží kotel VERNER A251 hořet?

ODPOVĚĎ: U kotle VERNER A251 vydrží standardní násypka při běžném provozu na 3 - 5 dní. Při jmenovitém výkonu se jedná cca. o 30 hodin provozu.

 

OTÁZKA: Jak velký objem má standardní násypka?

ODPOVĚĎ:
Standardní násypka má objem 240 litrů (cca. 180 - 200 kg paliva).OTÁZKA: Jakým způsobem je palivo dopravováno z násypky do hořáku?

ODPOVĚĎ: Pomocí plnícího šnekového dopravníku.

 

OTÁZKA: Jakým způsobem se v kotli zapaluje palivo?

ODPOVĚĎ: Palivo je zapalováno pomocí horkovzdušné trysky.

 

OTÁZKA: Z jakého materiálu je kotel vyroben?

ODPOVĚĎ: Kotel je vyroben z ocelových plechů o tloušťce 4 a 5 mm.

 

OTÁZKA: Je možné topit v automatickém kotli i kusovým dřevem?

ODPOVĚĎ: Bohužel, kotle jsou přizpůsobeny pouze pro spalování agropelet, dřevních pelet, obilnin a dalších podobných paliv.

 

OTÁZKA: Proč patří automatický kotel do vyšší cenové kategorie?

ODPOVĚĎ: Protože automatické kotle jsou vyrobeny pouze z kvalitních dílů a materiálů. Kotel se skládá z komponentů od českých dodavatelů. Dále je nutné uvědomit si, že se jedná o automatický kotel, který byl vyvíjen ve vývojovém středisku společnosti VERNER po dobu 5 let a jsou zde použita unikátní konstrukční a technologická řešení. Ve výsledku tento kotel v mnohém předčí mnohem dražší zahraniční kotle. Je pravdou, že mnohé zákazníky odradí cena výrobku a zakoupí si výrobek neověřený praxí a trhem. Za 9 let na trhu mají Áčka 95,7% spokojených zákazníků.

 

OTÁZKA: V jaké výbavě je kotel dodáván?

ODPOVĚĎ: Kotel je plně vybaven pro automatický provoz včetně zapalování, násypky, digitální regulace, dopravníku paliva a ostatních částí.


V případě, že jste na této stránce Váš dotaz nenašli, můžete kontaktovat na: 774 321 931