Interiérové kotle a krbová kamna (6, 9 a 16kW)

Nejčastější dotazy týkající se interiérových kotlů a krbových kamen VERNER


OTÁZKA: Jaký je průměr kouřovodu u jednotlivých typů interiérových kotlů (krbových kamen)?

ODPOVĚĎ
: Průměr kouřovodu u modelu 6/0 (6/3) je 120mm, u modelu 9/0 (9/5) je 145mm a u modelu 16/11 je to 160mm.OTÁZKA: Jak velký výkon krbových kamen či interiérového kotle potřebuji, jestliže mám zájem vytápět plochu x m3 ?

ODPOVĚĎ: Otázku zvolení vhodného výkonu kamen či kotle Vám pomůže vyřešit pouze projektant. Obecně se na 1 m3 zastavěného prostoru počítá s 30 až 55 W tepelných ztrát (v závislosti na způsobu zateplení, oblasti, ve které se objekt nachází apod.).

 

OTÁZKA: Co označují u jednotlivých typů interiérových kotlů čísla před a za lomítkem (např. VERNER 16/11)?

ODPOVĚĎ: Číslo před lomítkem zpravidla označuje celkový jmenovitý výkon topidla v kW, číslo za lomítkem označuje počet kW, které jsou odváděny do teplovodního okruhu.OTÁZKA: Jak dlouho vydrží krbová kamna či interiérový kotel hořet?

ODPOVĚĎ: Na plný výkon vydrží hořet cca 3 hodiny.

 

OTÁZKA: Vydrží krbová kamna či interiérový kotel vytápět objekt i přes noc?

ODPOVĚĎ: Ano, ovšem za předpokladu, že nepoběží na plný výkon.

 

OTÁZKA: Čím lze v krbových kamnech a interiérových kotlích topit?

ODPOVĚĎ: Ve všech typech výrobků je možno spalovat kusové dřevo, dřevní brikety či suchou štěpku – do vlhkosti 20%.OTÁZKA:
Jakým způsobem je vyřešen problém s přehřátím vody v teplovodním výměníku, pokud dojde k výpadku elektrického proudu?

ODPOVĚĎ: Pomocí vychlazovací smyčky (pojišťovací ventil s čidlem) - viz. Projekční podklady (str. 23). Ochranu proti přetopení kotle lze řešit rovněž instalací záložního zdroje na čerpadlo (v případě výpadku proudu je čerpadlo napájeno z autobaterie).

 

OTÁZKA: Mají všechny typy interiérových kotlů nainstalovanou vychlazovací smyčku?

ODPOVĚĎ: Všechny typy interiérových kotlů mají vychlazovací smyčku, kromě typu VERNER 6/3, u kterého není vychlazovací smyčka nutností. K typu VERNER 16/11 je třeba vychlazovací smyčku v případě potřeby dokoupit.OTÁZKA: Jaká je požadována minimální výška komína?

ODPOVĚĎ: U typů VERNER 6/0, 6/3, 9/0, 9/5, 12/7 a 12/7D je doporučená výška komína 4 m a u typu VERNER 16/11 5 m. Tyto hodnoty jsou však jen orientačním údajem. Minimální výška komína je ovlivněna polohou objektu. Rozhodující je stanovisko projektanta nebo kominíka.

 

OTÁZKA: Jaký je minimální požadovaný tah komína?

ODPOVĚĎ: Minimální požadovaný tah komína je 15 Pascalů.OTÁZKA: Lze krbová kamna či interiérový kotel využít k varným účelům?

ODPOVĚĎ: Vzdálenost topeniště od varné plotny není dostatečná k přímému vaření. Na plotně však lze bez problémů ohřívat pokrmy.


OTÁZKA: Z jakého materiálu jsou vyráběna krbová kamna a interiérové kotle VERNER?

ODPOVĚĎ: Těleso kamen je svařeno z masivních ocelových plechů tloušťky 3 až 5 mm. Teplotně namáhané díly jsou z litiny nebo žáruvzdorné oceli.

 

OTÁZKA: Je nutné zapojení čerpadla k interiérovému kotli?

ODPOVĚĎ: Ne, interiérové kotle VERNER jsou schopny vytápět dům i pomocí samotížného systému.OTÁZKA:
K čemu slouží tzv. „protikouřová klapka“?

ODPOVĚĎ: „Protikouřová klapka“ slouží k zamezení prokuřování do místnosti při přikládání.


V případě, že jste na této stránce Váš dotaz nenašli, můžete se podívat na TABULKU TECHNICKÝCH SPECIFIKACÍ nebo do PROJEKČNÍCH PODKLADŮ.

Můžete také kontaktovat tel. číslo: 774 321 931