Kotle na kusové dřevo

Nejčastější dotazy týkající se zplynovacích kotlů na kusové dřevoOTÁZKA: Jak velký výkon kotle potřebuji, jestliže mám zájem vytápět plochu x m3 ?

ODPOVĚĎ: Otázku zvolení vhodného výkonu kotle Vám pomůže vyřešit pouze projektant. Obecně se na 1 m3 zastavěného prostoru počítá s 30 až 55 W tepelných ztrát (v závislosti na způsobu zateplení, oblasti, ve které se objekt nachází apod.).OTÁZKA: Jaký je průměr odtahového hrdla u jednotlivých zplynovacích kotlů VERNER?

ODPOVĚĎ: U všech typů kotlů VERNER je průměr odtahového hrdla spalin 160 mm.OTÁZKA: Kolik dřeva spálím za jeden rok?

ODPOVĚĎ: Vše závisí na tepelných ztrátách objektu. Při průměrných tepelných ztrátách spotřebuje kotel o výkonu 25 kW cca 15 m3 a kotel o výkonu 45 kW cca 30 m3 rovnaného dřeva.OTÁZKA: Jak dlouhá polena se vejdou do jednotlivých typů kotlů?

ODPOVĚĎ: V kotlích VERNER o jmenovitém výkonu 14 a 20 kW je možné spalovat kusové dřevo do délky 34 cm, u ostatních typů (jmenovitý výkon 25 kW a 45 kW) to mohou být polena o délce až 50 cm a průměru do 10 cm.OTÁZKA: Jak dlouho vydrží kotle hořet?

ODPOVĚĎ: Kotle vydrží při maximálním výkonu hořet 5 hodin. V běžném provozu je tato doba delší.OTÁZKA: Čím lze v kotlích topit?

ODPOVĚĎ: V kotlích lze topit kusovým dřevem nebo dřevěnými či alternativními briketami.OTÁZKA: Je možné zakoupit kotel v „levém“ či „pravém“ provedení otevírání dvířek?

ODPOVĚĎ: Ano.OTÁZKA: Lze ke kotlům připojit akumulační nádrž?

ODPOVĚĎ: Ano, toto zapojení je u zplynovacích kotlů doporučováno.


V případě, že jste na této stránce Váš dotaz nenašli, můžete se podívat na TABULKU TECHNICKÝCH SPECIFIKACÍ nebo do PROJEKČNÍCH PODKLADŮ (pro kotle o jmenovitém výkonu 20 kW) nebo PROJEKČNÍCH PODKLADŮ (pro kotle o jmenovitém výkonu 25 a 45 kW).

Můžete také kontaktovat tel. číslo 774 321 931